Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın açıklamaları
16.12.2020 23:14
Bu Haberi Paylaş :

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığımız Adana Demirspor karşılaşması sonrası Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İyi bir takıma karşı oynadığımızı belirten Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Oyuncu kalitesi yüksek bir takıma karşı oynadık. İlk yarının 35 dakikasını çöpe attık. 35. dakikadan sonra biraz daha doğru oyunla saha içinde biraz daha rakip kaleye gitmeye başladık. Onda da pasın kalitesi ve şiddeti gibi detaylarda sorun yaşadık. İkinci yarı itibariyle zaman zaman geçişlerden verdiğimiz pozisyonlar vardı, sonrasında oyunun içinde devamlı olmaya çalıştık. Son dakikada geri dönüşle ilgili fırsat yakaladık ancak bunu değerlendiremedik ve maç uzatmalara gitti. Kadro mühendisliği, sakatlıklar ve alternatifleriyle ilgili sorunlar var. Bugün itibariyle forvetim ilk kez oynadı ve ilk 45 dakika sonunda tekrar sakatlandı. Bunun alternatifi altyapıdan çıkan bir oyuncumuzdu. Yani arada oyuncu kalitesiyle veya kadro mühendisliğiyle ilgili sıkıntılı bir durum var. Buna rağmen çocukların iyi niyetiyle oyun içerisinde yapmaya çalıştıkları ve kaçırdıkları detaylar var. Bunu çok iyi değerlendirmek lazım. Bugün Ekuban, Anthony oynamadı. Djaniny henüz tam anlamıyla oynamadı. Afobe’nin de performansı inişli çıkışlı. Santraforsuz oynayınca ancak bu kadar olabiliyor. Onun için doğru tespit, net oyuncular ve önümüzdeki sezon için doğru organizasyon ile yukarıya doğru daha doğru seyrederiz. Oyun ve oyun organizasyonuyla ilgili kalite noktasında sorun yaşıyoruz” dedi.

Basın mensupları tarafından geçtiğimiz yıl kupayı alan ancak bu sezon elenen takımımızı değerlendirmesi istenen Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Trabzonspor’un hedefi yukarılardır. Bunun için kadro kalitesini net bir biçimde uygulamanız gerekiyor. İkincisi detaylar. Pasın kalitesi, pasın şiddeti, bazen saha dağılımlarının doğru olmadığı ve duygularla oynanan bir oyun. Oyunlar artık tamamen planlanan oyunlar haline geldi. Yani 3-1’den maç kaybeden, geçişler olmayan bir takım olmamamız gerekiyor. Bu oyun, 60- 70 metrede gelgitlerle oynanan oyun olmaktan çıkmıştır. Bunu oturtmaya çalışıyoruz. Çok kolay değil. Oyuncu kalitesinin çok daha denk bir biçimde bir araya getirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Trabzonspor’a gelmeden önceki düşünceleri ile geldikten sonraki düşünceleri arasındaki farka yönelik gelen soruya ise Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Burası Trabzonspor. Her zaman yapılanmasını, organizasyonunu yapmaya devam edecektir. Oyuncuyla bazen rakip olursunuz, bazen televizyondan izlersiniz bazen de çalışırsınız. Aradaki farklılık şu; oyuncu kalitesiyle ara oyuncu arasında sıkışmış bir durumumuz var. Bunu netleştirmek gerekiyor. Bugün Nwakaeme olmadığı zaman, Ekuban olmadığı zaman, Ömür olmadığı zaman diğer santraforlar Trabzonspor’da net bir şey veremediği için bugün santraforsuz oyun ve oradaki performanslar daha belirleyici oluyor” diyerek yanıt verdi.

BENZER HABERLER
Hazırlıklarımız devam ediyor
Hazırlıklarımız devam ediyor...
23.7.2021 13:10
...
haber detay
Trabzonspor - Bandırmaspor
Trabzonspor - Bandırmaspor ...
22.7.2021 19:36
...
haber detay
Hazırlıklarımız devam ediyor
Hazırlıklarımız devam ediyor...
22.7.2021 13:13
...
haber detay
Kamuoyuna duyuru
Kamuoyuna duyuru...
21.7.2021 14:57
...
haber detay
Hazırlıklarımız devam ediyor
Hazırlıklarımız devam ediyor...
21.7.2021 13:08
...
haber detay
Akşam antrenmanımız tamamlandı
Akşam antrenmanımız tamamlandı...
20.7.2021 20:48
...
haber detay
Faruk Can Genç’in sağlık durumuyla ilgili açıklama
Faruk Can Genç’in sağlık durumuyla...
20.7.2021 15:58
...
haber detay
Sabah antrenmanımız tamamlandı
Sabah antrenmanımız tamamlandı...
20.7.2021 13:08
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ