Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı basın mensuplarıyla bir araya geldi
17.11.2020 16:42
Bu Haberi Paylaş :

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, bugün Medical Park Stadı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Trabzon'da, Trabzonspor'da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Trabzon şehrinin futbola olan tutkusu, sevgisi, aşkı, tarihi ve geçmişi beni son derece heyecanlandırıyor. Bu bölgenin Karadeniz'in bir çocuğu olarak buraya olan aidiyet duygumu daha da güçlendiriyor. Bu benim için çok önemli bir motivasyon kaynağını oluşturuyor. Ben dingin denize değil, Karadeniz’in dalgalı denizine çıktım" dedi.

“TRABZONSPOR TARİHİNDE BAŞARILARLA YER ALMAK İSTİYORUM”

Trabzonspor'a gelmesine vesile olan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu'na, kendisini daima destekleyen ve cesaretlendiren Asbaşkanımız Mehmet Yiğit Alp ve Başkan Yardımcımız Ertuğrul Doğan ile yönetim kuruluna teşekkür eden Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu futbol şehrinde Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Ali Kemal Denizci, Turgay Semercioğlu, Necati Özçağlayan, Güngör Şahinkaya bunlar hepsi benim dostum, beraber çalıştığım meslektaşlarım, ağabeylerim. Özkan Sümer ile de telefonda görüştüm, yakın zamanda da ziyaretine gitmeyi planlıyorum. Tabi ki Şenol Hocam. Hem hocalığımı yaptı hem de iletişim halindeyiz. Adını sayamadıklarımdan özür diliyorum. Ben de onlar gibi Trabzonspor tarihinde güzel bir yerde, güzel anılarla, başarılarla yer almak istiyorum. İmzayı attığım günden itibaren çok farklı bir duygu yaşıyorum. Trabzonspor Teknik Direktörü olduğunu hissediyorsun. Büyüklüğünü hissediyorsun, kulübün içine girdiğinde hissediyorsun. Camia bunu hissettiriyor. Trabzon'a gelirken, ‘çok zor bir yere gidiyorsun, çok sert medyası var’ diye hep ifade ettiler. Ben Karadeniz insanını çok iyi tanıyorum, olumlu, olumsuz duygusunu biliyorum, güzel yüzlü olduğunu görüyorum. Ben de Karadeniz çocuğuyum. Tekrar burada olmaktan mutluluk duyuyorum.”

“KAYBETMEYİ SEVMEYEN, BUNA TEPKİ VEREN BİR TAKIM İZLETTİRECEĞİZ”

‘Trabzonspor’un nasıl bir kimlikle sahada olacağı ve bazı oyuncuların yerlerini değiştirmeyi düşünüyor musunuz’ yönündeki soruya Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı şöyle yanıt verdi:

“Sistemi, hücumu veya savunmayı elindeki mevcut oyuncu profili belirliyor. Bir haftadır beraber çalışıyoruz. İştahlı, arzulu, yaş ortalaması 25-26 olan, özellikle duygusu, coşkusu, kaybetmeyi sevmeyen, buna tepki veren, kazanma alışkanlığı yakalayan ama saha içindeki düzeni ve aklı olan takımı, taraftarlara izlettireceğiz diye düşünüyorum. Trabzonspor’un forması, arması hep yukarılarda olacak. Bu süreç her futbol takımının yaşayabileceği bir süreç. Geçen seneden bu zamana kadar ve bu ligde çalışmış bir teknik adam olarak baktığımızda yakından takip ettiğimiz bir takım olduğu için özellikle takım savunmasının daha ön plana çıkartacağız. Çünkü önde bireysel çok özel ve yetenekli oyuncularımız var. Takım savunmasını doğru yaptığımız takdirde diğer organizasyonlara geçeceğimizi düşünüyorum. Bu coğrafyayı, iklimi biliyorum. Pazar günü Erzurum maçını taraftar nasıl kazanıyorsa ben de öyle start vermek istiyorum. Oyuncu grubu da şu an buna odaklanmış vaziyette. Kazandıkça daha iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum ve biliyorum. Trabzonspor hem sonuç alacak hem de sistemi geliştirecek. Trabzonspor yarışmak zorundadır.”

“DEVRE ARASI KISA VE ORTA VADE HEDEFLERİMİZİ KONUŞABİLİRİZ”

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, sözlerine şöyle devam etti: “Ben de Trabzonspor camiası gibi sabırsızım. Bunun için Pazar günü kazanarak başlamak istiyorum. Klopp ilk iki senesinde kaçıncı bitirdi? Manchester United’ta Alex Ferguson 6,5 sene ne bir kupa ne bir başarı yakalamadan dünya markası oldu. Ben o kadar süre istemiyorum ama geldiğimiz noktada geçen sene ligi ikinci bitirmiş, Türkiye Kupası’nı kazanmış sonrasında dalgalanma yaşamış bir takım var. Devre arasında bizim hedeflerimiz kısa ve orta vadede önümüzdeki sezon hedef ne olacak nereye gidecek net bir şekilde söyleyeceğiz. Burası Trabzonspor, duygusu ve coşkusunun, hedeflerinin yanına aklı sokmaya çalışacağız. Zamanı çok uzun değil ama bu desteği bekliyorum.”

“SORUN TAKIM SAVUNMASINDA”

Takım savunmasında sıkıntı olduğunu ve bunun üzerine çalışmalara başladıklarını kaydeden Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Kaybetmeyi kabul etmeyen bir takım olması gerekiyor. Son zamanlarda saha içerisinde enerjinin kaybolduğunu görmüştük. Değişimler de olabiliyor, ancak şu an bu enerjinin geri döndüğünü düşünüyoruz. Geçen sene 30-32 puan maçlarda öne geçip geriye düşen, bu kadar puan kaybeden takımın, takım savunması ile ilgili problemi vardır. Geldiğimiz günden itibaren parçadan bütüne giderek takım savunmasıyla ilgili çalışmaları net bir şekilde yaptık. Buna yüzde 60-70 oyuncu grubu cevap verdi. Umarım hafta sonuna yansıyacak. Sahne orası.”

“TRABZONSPOR’DAN BU BANA GELEN ÜÇÜNCÜ TEKLİF”

Trabzonspor’dan gelen teklif her teknik adamını heyecanlandırır’ diyen Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bir kere Trabzonspor Teknik Direktörlük teklifi seni heyecanlandırır. Bu, Trabzonspor’dan gelen üçüncü teklif. Özkan hoca da aktif çalıştığı dönemde teklif yapmıştı. O dönemden daha evvel de teklif almıştım. O zaman şartlar oluşmadı. Kısmet bugüneymiş. Bundan sonrası aslında Trabzonspor ile ilgili ne yapabiliriz ona bakacağız. Geçmişle yaşamayacağız. Oradan birtakım dersler çıkaracağız. Bundan sonraki Trabzonspor’u dizayn, organize etmeye, yarışma içine sokmaya çalışacağız. Bugün Trabzonspor’un başarısı için varım. Dingin denize değil Karadeniz’in dalgalı denizine çıktım. Buranın başarısı için varım. Birçok takımdan teklif aldım. Ama Trabzonspor’dan teklif alınca sabaha kadar uyku uyuyamazsın.”

BENZER HABERLER
Konyaspor maçı hazırlıklarımız tamamlandı
Konyaspor maçı hazırlıklarımız...
18.1.2021 19:33
...
haber detay
Konyaspor maçını Abdülkadir Bitigen yönetecek
Konyaspor maçını Abdülkadir Bitigen...
18.1.2021 14:08
...
haber detay
Mustafa Burma'yı anıyoruz
Mustafa Burma'yı anıyoruz...
18.1.2021 09:59
...
haber detay
Konyaspor maçı hazırlıklarımız başladı
Konyaspor maçı hazırlıklarımız...
17.1.2021 14:42
...
haber detay
Mehmet Necati Kanca'yı anıyoruz
Mehmet Necati Kanca'yı anıyoruz...
17.1.2021 10:41
...
haber detay
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın açıklamaları
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın...
16.1.2021 21:55
...
haber detay
Teşekkürler
Teşekkürler...
16.1.2021 18:34
...
haber detay
Antalyaspor - Trabzonspor
Antalyaspor - Trabzonspor...
16.1.2021 18:34
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ