Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica’nın maç sonu değerlendirmeleri
17.09.2023 23:39
Bu Haberi Paylaş :

Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica, Trendyol Süper Lig’in 5. haftasında evimizde oynadığımız ve 3-0 kazandığımız Beşiktaş maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktörümüz, hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı vurgulayarak, “Bugün hak ederek kazandığımız bir maç olduğunu belirterek sözlerime başlamak istiyorum. 90 dakika boyunca maçı domine eden taraf bizdik. Belki ilk 20 dakikalık bölümde stadın tamamının dolu olduğunu düşününce belki endişeli bir görüntü vardı ama devamında oyunu domine ettiğimizi söyleyebilirim. Hem oyuncularımız, hem takım hem de kulüp olarak iyi bir galibiyet aldık ve çok mutluyuz. Transfer sezonunun son bölümünde aramıza kattığımız isimler çok önemli oyuncular. Onların katılımı ile beraber rekabeti artırdık. Bu da takım içinde çok büyük fayda sağladı. Bugün 21 kişilik bir kadromuz vardı, 5 oyuncumuzu dışarıda bırakmak zorunda kaldık. 3 oyuncumuz da sakattı. Bu, iyi bir kadromuzun olduğumuzu gösteriyor. Kamp özelinde de bütün arkadaşlarımızla beraber çok çalıştık. Büyük bir fedakarlık örneği gösterdiler. Şimdi de bunun meyvelerini toplama zamanı” dedi.

Nenad Bjelica, sakatlığı bulunan oyuncularımız ve değişiklikler ile alakalı sorulan soruya şu şekilde yanıt verdi: “Abdülkadir Ömür maçın ilk yarısında kasığında bir ağrı hissetti. Devre arası onunla konuştuktan sonra risk almak istemedik. Paul Onuachu da ilk yarıda bileğinde bir ağrı hissetti, devam etmek istediğini ifade etmişti. İkinci yarının hemen başlangıcında ağrısının arttığını gördük ve 2 dakika sonra oyundan aldık. Nicolas Pepe, takımla beraber antrenman yapma fırsatı bulamamıştı. Geçen sezonun son bölümlerini sakat geçirdiğinden dolayı hazırlanabilmesi için belli bir süreye ihtiyacı olacak. En kısa zamanda takımımıza katmak için çalışıyoruz. Hüseyin Türkmen’in 5 haftalık bir toparlanma süreci olacak. O da ondan sonra takıma katılacak. Fernandez’in de bir sonraki milli arada takımla beraber çalışmasını bekliyoruz. Orsic’in de Şubat ayı ile beraber takıma katılacağını düşünüyoruz.”

Teknik Direktörümüz, bu şekilde devam ettiğimiz sürece rakip fark etmeksizin tüm maçları kazanabileceğimizin altını çizerek, “Beşiktaş gibi iyi bir rakibe karşı oynuyorsunuz. Böylesine rakiplere karşı acı çekmek normaldir. Ortaya direnç koymanız lazım. Takımımıza baktığınızda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını görebilirsiniz. Böyle devam ettiğimiz sürece rakip fark etmeksizin her maçı kazanmaya hazırız. Bu seviyede devam etmeliyiz. Mutluyuz, 3 gol attık ve rakibe gol fırsatı vermedik. Savunmada bütünlük örneğini de gösterdik. Acı çekerek, fedakarlık yaparak kazanıyorsunuz çünkü acı çekmeden maç kazanamazsınız. Biz de bunun örneğini gösterdik” ifadelerine yer verdi.

Nenad Bjelica, yeni transferlerimiz ile birlikte uzun boylu bir takım olduğumuza dikkat çekerek, “Bugüne özel bir duran top çalışmamız yoktu aslında ama takımımızın gerçekten uzun boylu olduğunu biliyorsunuz. Aramıza katılan oyuncularla beraber gayet uzun bir takımımız oldu. Duran toplarda bunun meyvesini alabileceğimizi biliyorduk. Önümüzdeki maçlarda rakiplerimizi şaşırtarak bu konuda fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz, bütün planın galibiyet üzerine kurulduğunun da altını çizerek, “Maçın tek hedefi kazanmaktı. Bütün planları kazanmak üzerine yaptık. Larsen, milli aradan sonra 7 gün idman yapma fırsatı bulamamıştı. Eren ise milli arada bizimle beraberdi. Son maça bakacak olursanız yaptığımız değişiklikler de vardı. Doğucan aramızdan ayrıldı, yeni transfer Mendy’i oynattık. Enis Destan yerine Onuachu’dan faydalanmaya çalıştık. Yeni gelen oyuncularımızı oynatarak hedeflerimiz de vardı. Taze, hazır olduklarını düşünerek faydalanmaya çalıştık ve çok büyük fayda gösterdiler. Mendy ve Onuachu çok büyük fayda sağladı. Gayet iyi bir oyun çıkardılar. Abdülkadir ve Bakasetas ile beraber gayet iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Abdülkadir değişikliğini de sakatlıktan dolayı yaptık. Değişiklikte amacımız 2-0’ı korumaktan ziyade 3. golü bulmaktı. Takımı geri çekmek değil daha da öne çekmek adına değişiklik yapmıştık. Onuachu’yu sakatlığı sebebiyle değiştirdik. Santrafor çıktı, yerine başka bir santrafor girdi. Maçın özellikle son bölümünde orta sahada biraz düştüğümüzü görünce Berat ile orayı güçlendirmek istedik. Fountas değişikliğiyle beraber de kanatlarda fırsatlar yaratmaya ve hız kazanmaya çalıştık. İşler bugün bizim adımıza iyi gitti. Daha da iyi olabiliriz, daha da iyi oyun ortaya koyabiliriz. Daha da iyi olmak için hep beraber çalışıyoruz, mücadele ediyoruz” cümlelerine yer verdi.

Teknik Direktörümüz, açıklamalarını şu cümlelerle tamamladı: “Hakemle ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Çok gereği olduğunu da düşünmüyorum. Taraftarlarımız bize bu şekilde destek verdiklerinde, yanımızda olduklarında başaramayacağımız hiçbir şey yok. Hem maç öncesi, hem maç sırası hem de maçtan sonra yapılan destek bize çok güç veriyor. Oyuncularımız da bu desteğe karşılık verebilmek adına sahada ölümüne mücadele ediyor. İnanılmaz bir destek verdiler. Takımın agresifliğinden gayet memnunum. İyi bir oyun ortaya koyduk. Hem biz hem siz takımın sezon öncesi kampında nasıl çalıştığını gördük. Sıkı çalışmanın meyvelerini alıyoruz diye düşünüyorum. Form yakaladığınızda çok büyük şeyler başarabiliyorsunuz. Halen daha önümüzde gelişeceğimiz alanlar var. Son 15 günlük süreçte özellikle aramıza kattığımız oyuncularımızın da çok büyük payı var bunda. Onlar ve elimizdeki oyuncularla çok iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.”

BENZER HABERLER
UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'ndaki rakibimiz belli oldu
UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'ndaki...
19.06.2024 14:18
UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu kura çekimi gerçekleştirildi. Ekibimiz kura çekimi sonucu Ruzomberok...
haber detay
Dergimizin 219. sayısı bayilerde
Dergimizin 219. sayısı bayilerde...
19.06.2024 08:08
Trabzonspor Dergimizin 219. sayısı okuyucularıyla buluştu. Kapağında, futbolcumuz Mislav Orsic’in sakatlığı...
haber detay
Bahri Çervatoğlu'nu anıyoruz
Bahri Çervatoğlu'nu anıyoruz...
18.06.2024 11:24
18 Haziran 1984 tarihinde aramızdan ayrılan kurucularımızdan Bahri Çervatoğlu'nu saygıyla anıyoruz. Ruhu...
haber detay
Nazım Ofluoğlu'nu anıyoruz
Nazım Ofluoğlu'nu anıyoruz...
17.06.2024 12:55
17 Haziran 1991 tarihinde aramızdan ayrılan kulübümüzün eski yöneticilerinden Nazım Ofluoğlu'nu rahmetle...
haber detay
Sami Kandaz'ı anıyoruz
Sami Kandaz'ı anıyoruz...
16.06.2024 11:47
16 Haziran 2012 tarihinde aramızdan ayrılan kulübümüzün eski yöneticimiz Sami Kandaz'ı rahmetle anıyoruz....
haber detay
Başkanımız Ertuğrul Doğan'ın Kurban Bayramı mesajı
Başkanımız Ertuğrul Doğan'ın Kurban...
16.06.2024 09:57
Değerli Trabzonsporlular,Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz en değerli zamanlardır.Kurban...
haber detay
Şampiyon Basketbol Takımımız kupasını aldı
Şampiyon Basketbol Takımımız kupasını...
15.06.2024 21:02
Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) 2023-2024 sezonu Final Grubunda şampiyonluğa ulaşan Basketbol...
haber detay
Pulatkan Demirer’i kaybettik
Pulatkan Demirer’i kaybettik...
15.06.2024 16:38
Eski futbolcumuz ve Divan Kurulu üyemiz Pulatkan Demirer’in vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya’da Bizi Takip Edin!

© 2016-2024 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel
içerik izinsiz başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ