Başkanımız Ahmet Ağaoğlu:
26.10.2018 13:24
Bu Haberi Paylaş :

“Bizim modelimizi kullananlar milyon Euro’lar kazanıyor. Biz kendi modelimizin üstünü çizip 1.2 milyar lira batırdık!”

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza plaket verdi, altyapıdaki antrenörlerimiz ve futbolcularımızla bir araya geldi.

KAZANDIĞI MADALYAYI BAŞKANIMIZA VERDİ

Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi Nizamettin Algan Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, yönetim kurulu üyelerimiz, antrenörlerimiz ve sporcularımız katıldı. Başkanımız Ağaoğlu, Slovenya’da düzenlenen Dünya Paralimpik Masa Tenisi Şampiyonası’nda ikinci olan Abdullah Öztürk’e plaket verdi. Öztürk de şampiyonada kazandığı madalyayı Ağaoğlu’na hediye etti. “Bu madalya en çok sizin hakkınız” diyen Öztürk’e başkanımız teşekkür etti. Başkanımız Ağaoğlu daha sonra 75 kiloda Ümitler Avrupa Boks Şampiyonası, Belgrad Boks Şampiyonası ve Ahmet Cömert Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Busenaz Sürmeneli’ye, 70 kiloda judo dalında Akdeniz Oyunları’nda üçüncü olan Nurcan Yılmaz’a ve Andorra’da gerçekleştirilen Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası’nda takım olarak beşinci olan Ercan Kısrık ile Rıdvan Taş’a da plaketlerini takdim etti.

“TRABZONSPOR SADECE FUTBOLDAN İBARET DEĞİL”

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu törenden sonra yaptığı konuşmada, ‘’Trabzonspor sadece futboldan ibaret bir kulüp değil. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de pek çok amatör branşta faaliyet gösteren, sadece kentimizi değil ülkemizi de başarıyla temsil eden sporculara sahip bir kulüp. Bugün burada sporcularımızın uluslararası müsabakalarda elde etmiş oldukları başarılarla gururlanıyoruz. Trabzon bir spor kenti, bir futbol kenti. Bizim amacımız kentimizdeki gençlerimizin tamamına yakınının sporla iç içe olmalarını sağlamaktır. Başarılı bir şekilde şehrimizi ve ülkemizi temsil etmeleridir. Geldiğimizden beri altyapı ile ilgili yaptığımız çalışmaları basın ve kamuoyu ile paylaşıyoruz. Yönetim olarak bir şansımız daha var. ASKF Başkanı Cahit Erdem abimiz, ülkede amatör kulüplerin başarısı için savaşan yönetim kurulu üyesi arkadaşımız. Böyle bir şahsiyetle çalışmak büyük bir onur ve avantaj” dedi.

“ALTYAPI OLMADAN ÜSTYAPI OLMAZ!”

“Ben de yıllardır amatör sporların içerisindeyim” diyen Ağaoğlu, “Yirmi yıldır Türkiye Golf Federasyonu başkanlığını, on senedir de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin ikinci başkanlığını yürütüyorum. Dönüp paralimpiklere baktığımız zaman kazanılan madalyaların yüzde 30’u Trabzonlu sporculara ait. Bu durum biraz daha emek verildiği zaman Trabzon’da amatör sporların nereye geleceğinin çok açık bir göstergesidir. Yıllardır bahsettiğim şey; altyapı olmadan üstyapı olmaz. Yüze yakın futbol takımı olan Trabzon kentinin altyapısını gerektiği kadar kullanamadığımız aşikâr. Altyapıya geldiğimiz günden beri çok ciddi çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Tesislerimizi toparlayarak, eksikleri gidererek ileriye dönük program dahilinde kadro oluşumunu harekete geçirdik. Bu kulübü kurtaracak olan sizlersiniz. Altyapıya bugün yapılan 1 liralık yatırım 10 sene sonra Trabzonspor Kulübü’ne 50 lira olarak geri dönecektir. Birkaç sene içerisinde sadece Trabzon’un değil Türkiye’nin de değişik şehirlerinden altyapımıza oyuncular ilave ederek Trabzonspor için gelir kaynağı oluşturmak zorundayız” diye konuştu.

“KENDİ MODELİMİZİN ÜSTÜNÜ ÇİZDİK, 1.2 MİLYAR LİRA BATIRDIK”

Türkiye’de Trabzonspor modelini alarak para kazanan kulüplerin olduğuna vurgu yapan Ağaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ama biz kendi modelimizin üstünü çizip 1 Milyar 200 milyon lira batırmış bir kulübüz. Bizim modelimizi futbolda kullanan kulüp milyon Euro’lar kazanıyor. Büyük hatalar yaptık ama artık bu hatalardan dönme zamanı geldi. Altyapıya yapılan yatırımlar taraftarı pek ilgilendirmez, onlar topun üç direğin arasından girmesini ister. Bu da gayet doğaldır ama elimizden geldiğince altyapıya emek ve kaynak yaratmaya çalışacağız. Trabzon bir futbol fabrikası, futbol endüstrisinin merkezi olmak zorunda. Altyapıyla diğer birimlerimizin koordinasyonunu sağlamak için çok ciddi çabalar içerisindeyiz. 1461’i biliyorsunuz altyapıdaki ilk durak. Haluk Şahin, yönetici arkadaşımız ciddi emekler sarf ediyor, adeta 7/24 1461 takımımızla yatıp kalkıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu emeklerin hiçbiri karşılıksız kalmayacaktır. Trabzonspor’un geleceği için çalışan emek veren insanlar Allah onlardan razı olsun.”

“FUTBOL SAVAŞI DEĞİL, SPOR SAVAŞI VERİYORUZ!”

Başkanımız Ağaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Sevgili sporcularımızı uluslararası arenada gösterdikleri başarı için bir kez daha kutluyorum. Biz Trabzon’da sadece futbol savaşı değil; spor savaşı da veriyoruz. Sadece kentimizin değil, ülkemizin gururu olacağız, lider olacağız, öncü olacağız. Biz ilk defa 1924 senesinde olimpiyatlara katıldık. Paris olimpiyatlarına… Atletizm dalında Trabzon’dan bir sporcu gitti. İdmanocağı’nın kaptanı Süleyman Rıza Kuğu, kitabını yazdı. Cumhuriyetin daha birinci yılında Trabzon’dan çıkıp Paris’e uzanan bir yolculuk. Pek çok dalda Türkiye’yi, her şeyden önemlisi Trabzon’u bütün branşlarda bir tek sporcu temsil etti, o da buradan gitti. Kendisini rahmetle anıyorum. Hepinizin bir Süleyman Rıza Kuğu olmanızı Allah’tan diliyorum. Bu kenti ve ülkeyi sporda layık olduğu yere taşıyacağınıza olan inancımı da her zaman muhafaza edeceğim.’’

Başkanımız Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerimiz daha sonra Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi’ndeki sınıfları da gezerek oyuncularımızla bir süre sohbet etti. Ağaoglu, “Bu merkezimizi de yeniliyoruz. Yakın bir zamanda modern bir yapıya kavuşturulacak” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
Trabzonspor Dergisi Evinizde!
Trabzonspor Dergisi Evinizde!...
5.4.2020 10:45
...
haber detay
Süha Akçay'ı anıyoruz
Süha Akçay'ı anıyoruz ...
4.4.2020 09:18
...
haber detay
Taraftarlarımıza duyuru
Taraftarlarımıza duyuru ...
3.4.2020 14:35
...
haber detay
Bilal Başacıkoğlu'nu soru cevaplarla tanıyoruz
Bilal Başacıkoğlu'nu soru cevaplarla...
2.4.2020 10:57
...
haber detay
İrhan Kazancıoğlu'nu anıyoruz
İrhan Kazancıoğlu'nu anıyoruz...
1.4.2020 09:03
...
haber detay
Geçmiş olsun Hasan Yener
Geçmiş olsun Hasan Yener...
27.3.2020 11:24
...
haber detay
Turan Alp'in ardından
Turan Alp'in ardından ...
27.3.2020 10:50
...
haber detay
Turan Alp'i anıyoruz
Turan Alp'i anıyoruz ...
27.3.2020 10:02
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2016 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ