($TRA) Taraftar Token, Socios.com ve dünyanın ilk tokenize spor borsası Chiliz.net’te satışa sunuluyor!
16.9.2020 14:29
Bu Haberi Paylaş :

Trabzonspor, Chiliz (Binance: $CHZ, Paribu: $CHZ) ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan $TRA Taraftar Token satışı 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlıyor. $TRA, yalnızca taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com'da ve dünyanın ilk tokenize spor borsası olan Chiliz Exchange'de satılacak. İlk gelene ilk hizmet esasına göre gerçekleşecek satışta 625.500 $TRA Taraftar Token 8 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. 425.000 $TRA Taraftar Token Chiliz.net borsasında, 200.00 $TRA ise Socios.com’da satılacak.

7 Ekim’den itibaren taraftarlarımız $TRA satın almaya devam edebilecek ancak bu noktadan itibaren fiyat arz ve talebe göre belirlenecek. $TRA Taraftar Token’larının toplam arzı 10 milyon ve önümüzdeki birkaç yıl içinde dağıtılacak. Dağıtım yöntemi ve toplam arz talebe göre değişecek. İlk arzda kullanıma sunulacak olan $TRA'nın nihai sayısı, flaş satış sırasında talebe göre değişiklik gösterebilecek.

$TRA Taraftar Token sahipleri, takım otobüsüne yeni bir tasarım seçmek için ilk ankette oy vererek kulüp kararlarında hemen etkili olabilecekler.

$TRA sahipleri her sezon Socios.com'da birçok ankete oy vererek kulüpte alınan kararlarda söz sahibi olabilecekler. Taraftarlarımız stadyumlara döndüğünde futbolcularımızla tanışmak ve VIP olarak maçları izlemek gibi yenilikçi dijital deneyimler yaşayabilecekler. Gerçek hayat etkinlikleri dahil sayısız fırsata sahip olacak $TRA sahipleri gelecekte kulübümüzün resmi mobil uygulamasında da etkileşimli deneyiminin ayrılmaz bir parçası olacaklar.

Taraftarlarımız uygulama üzerinden nasıl etkileşim kurduklarına göre ödül ve puanları alacakları bir Lider Tablosu’nda yer alacak. Taraftarlarımızın bölgelerinde / ülkelerinde 1 numaralı taraftar olmak için rekabet etmelerine olanak sağlayacak. Önümüzdeki aylarda Socios.com'da bir Sohbet özelliği ve Oyun bölümü de kullanıma sunulacak. $TRA Taraftar Token sahipleri ayrıca kulübümüzün mağazasında ve diğer katılımcı satış noktalarında indirim gibi özel kulüp ve sponsor avantajlarına erişebilecekler.

Socios.com Taraftar Token ortakları arasında FC Barcelona, Atlético de Madrid, Paris Saint-Germain, Juventus, AS Roma, Galatasaray, CA Independiente, Apollon Limassol ve e-spor organizasyonları Team Heretics ve OG bulunmakta. Spor ve eğlence dünyasının önde gelen şirketleri ile yakın gelecekte Socios.com bünyesine katılmaya hazırlanan onlarca kulüp, Taraftar Token’larını yıl sonundan önce piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Genel Müdürümüz Sinan Zengin $TRA Token arzı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kulübümüz taraftarları ile dijital dünyada da tarih yazmaya başlıyor. 22 Eylül saat 15:00'de, tüm taraftarlarımız $TRA Token satın alabilecek. İlk token arzımız sınırlı olduğu için 8 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Önümüzdeki günlerde taraftarlarımızın ve diğer yatırımcılarımızın token’larımızı nasıl alabilecekleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Ancak taraftarlarımıza bugün telefonlarına Socios.com uygulamasını indirmelerini, hesaplarını açmalarını ve tüm hazırlıklarını tamamlamalarını tavsiye ediyorum. Taraftarlarımızın kulübümüzün ilk dijital varlığı olan $TRA Token'lara büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum. Tarih boyunca hep ilklere imza atan kulübümüz ve taraftarlarımız dijital dünyada tarihimizi birlikte yazacaklar. Taraftarlarımız bizim en değerli varlığımızdır. Onlarla birlikteyiz, onlarla büyüğüz, onlarla güçlüyüz ve elbette onlarla birlikte büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğiz” dedi.

Chiliz ve Socios.com Kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise yaptığı açıklamada “Önümüzdeki Salı, Trabzonspor, küresel taraftar kitlesiyle etkileşim kurmak ve bunu gelire dönüştürmek için Taraftar Token’larını benimseyen, sayıları giderek artan önde gelen spor organizasyonlarının arasına katılacak. $TRA lansmanı, Taraftar Token’lar aracılığıyla 100 milyon Türk Lirasından fazla yeni gelir yaratarak uzun vadeli Türk spor endüstrisini güçlendirme misyonumuzun bir sonraki adımıdır. Tutkulu veya daha az ilgili, yerel ya da uluslararası, her türden taraftara kulüp meselelerinde söz sahibi olma ve nispeten küçük bir masraf karşılığında ödüller kazanma şansı vererek, geleneksel 'bağış kampanyası'nı güçlü bir spor endüstrisi için yeni gelir akışı haline getiriyoruz. İş modelimizin spora olan tutkunun en yeni teknolojiyi benimseme arzusu ile birleştiği Türkiye'de büyük bir etkiye sahip olabileceğine inanıyoruz ve bu nedenle Türkiye’ye büyük önem veriyoruz. Çok yakında 20 personel bulundurma hedefiyle bir Türkiye ofisi açarak ülkedeki yerimizi sağlamlaştıracağız” diye konuştu.

Chiliz hakkında

Chiliz ($CHZ), spor ve eğlence kuruluşlarına küresel kitleleriyle etkileşim kurmalarına ve onlardan para kazanmalarına yardımcı olacak araçlar sağlayan bir fintech blockchain şirketidir. Şirketin kullanıcılara yönelik uygulaması Socios.com, 2019'un sonlarında kullanıma sunuldu.

Bugüne kadar, FC Barcelona, Juventus ve Paris Saint-Germain dahil olmak üzere 10 büyük spor kuruluşu, Socios.com'da Taraftar Token’ları piyasaya sürdü. Taraftar Token’ları, sahiplerine oy hakkı, liderlik tablolarında rekabet etme ve Sohbet ve Oyunlara katılma gibi etkileşim fırsatları sağlayan dijital varlıklardır. Taraftar Token’ları aynı zamanda token sahiplerinin Socios.com "I am More Than a Fan" (Bir taraftardan daha fazlasıyım) VISA Banka Kartı'nın lansmanı ile birlikte kulübe ilişkin ödüller, indirimler ve kulüplerine ve kulüp sponsorlarına bağlı diğer avantajlara sahip olmalarını sağlar. Futbol ve diğer sporlardan onlarca kuruluş, 2020 sonundan önce Taraftar Token’larını piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve daha birçok şirket, halihazırda MMA devi UFC'yi içeren Socios.com ortaklar listesine katılmaya hazırlanıyor.

2020'nin başlarında Chiliz, yeni bir ekosistem oluşturmak ve platformda Taraftar Token ticareti yapmak isteyen kripto para meraklılarının katılımını sağlamak amacıyla dünyanın ilk tokenize spor borsası Chiliz.net'i (Chiliz Exchange) başlattı. Tüm bu projeler, şu anda dünyanın önde gelen kripto borsalarında mevcut olan zincirden bağımsız bir dijital para birimi olan Chiliz token ($CHZ) tarafından desteklenmektedir.

BENZER HABERLER
Flavio, Lewis Baker ve Benik Afobe için imza töreni düzenlendi
Flavio, Lewis Baker ve Benik Afobe...
20.9.2020 16:18
...
haber detay
Malatyaspor maçı hazırlıklarımız başladı
Malatyaspor maçı hazırlıklarımız...
20.9.2020 13:05
...
haber detay
Suat Alemdar'ı anıyoruz
Suat Alemdar'ı anıyoruz...
20.9.2020 10:34
...
haber detay
Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu'ndan açıklama
Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu'ndan...
19.9.2020 20:49
...
haber detay
Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un açıklamaları
Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un...
19.9.2020 18:37
...
haber detay
Denizlispor - Trabzonspor
Denizlispor - Trabzonspor...
19.9.2020 15:09
...
haber detay
Teşekkürler
Teşekkürler...
19.9.2020 13:18
...
haber detay
Bugün Günlerden Trabzonspor
Bugün Günlerden Trabzonspor...
19.9.2020 10:53
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2016 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ