Teknik Direktörümüz Ünal Karaman'ın açıklamaları
1.12.2019 23:44
Bu Haberi Paylaş :

Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 13. haftasında oynadığımız ve 1-1’lik beraberlikle tamamlanan Galatasaray maçı sonrası Teknik Direktörümüz Ünal Karaman açıklamalarda bulundu.

Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremediğimizi belirten Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “Öncelikle yediğimiz golden başlanabilir. O dakikada yediğimiz bir gol bizi üzdü. Maç geneline baktığımızda iki takım açısından da dengeli durmaya çalışan ve aksiyon yapmaya çalışan bir anlayış vardı. Şu bilgilendirmeyi yapayım hepimiz muhtemelen farkındasınız; ama hatırlatmakta fayda var. 'Avrupa kupası maçından sonra takımı dinlendirdi, as oyuncularını oynatmadı' yorumları yapıldı. 17-18 oyuncum sezon başından beri oynuyorlar. Bir müsabaka oynatmadık diye dinlendirdi demekte adaletsizlik var. 1-0’dan sonra girdiğimiz net gol pozisyonları var eğer girdiğiniz pozisyonları yapamazsanız bitiş düdüğü çalınca talihsizlik yaşarsınız. Her şey bir kenara iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık. Evet, oyuncularım sağ olsunlar kendi duruşlarının çok çok üzerinde, hep aşma çabası üstündeydiler. Gören ve anlayan gözlere teşekkür ederim. Zaman zaman belli bir tecrübenin üzerindeki oyuncular yorgunluk yaşayabiliyorlar. Ekuban’ın da iki depar sonrası zorlandığını gördük. Tüm kadromuz hazır olduğunda inşallah çok daha iyi olacak. İnşallah çok daha iyi oyunla sonuç alan bir Trabzonspor olacak. Ben bugün verdikleri mücadeleden dolayı iki takım oyuncularını da tebrik ediyorum” dedi.

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman sözlerini şöyle sürdürdü;

“Oynadığım her müsabakada oyuncularımı kazanma adına hazırlarken ve şartlar ne olursa bu oyuncularla sonuç almaya çalışırken, kendimden başkasını ligde favori aday olarak göstermem oyuncularıma ve tarzıma ihanet olur. Bugün bizim için bitmişse bir sonraki müsabakanın hazırlığı içerisinde oluyoruz. İnsanlar Daniel’i görmek isteyebilir, ama 33 gün içerisinde 1.5 idmana çıktı. Hafta içerisinde 5 idmanımıza katılan Ekuban’ın bile zorlandığı anda onu riske etmek istemedik. İyi niyetli insanların içerisinde bulunduğu ve hizmet ettiği bir takımımız var tepeden tırnağa. Bu yolculuk bizi nereye getirir bilmiyoruz. Oyuncularımız da insan; makine değil. Onların da yorgunlukları ve hastalıkları olacak. Bu zor dönem içerisinde arkadaşlarının yerine de mücadele eden arkadaşlarımız var. Ben o oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu lig sonunda nerede olacağımızı ise hep birlikte göreceğiz”

Bir basın mensubunun müsabakanın favorisi olarak gösterilmek takımı etkiledi mi yönündeki soruya ise Karaman, “Biz kendi gerçeğimizle mücadele ediyoruz. Bazılarının kendi dünyası; hayal alemi. Onların hayal aleminden ziyade bizim gerçeğimizdir aslolandır. Bugün de baktığımız zaman çok iyi mücadele eden bir Galatasaray takımı vardı. Favori olmak favori gösterilmek güzel ama bizim de kendi zorluklarımız var. Şayet anlarsanız, empati kurabilirseniz, bu tarz maçların oldukça zor maçlar olduğunu anlayabilirsiniz. Hafta içerisinde uyardık, ayaklarımız yere basacak dedik; ama bazı insanlara gerekli mesajları iletemedik sanırım. Bizim oyun karakterimiz kendi sahasına çekilen bir oyunu kabul etmez. Ama takımı bütün olarak görmek lazım. Galatasaray takımı da sonuçta çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Ama bu tarz takımları hele ki kontra ataklarda bu kadar pozisyon bulmuşsanız buna yaslanma veya Galatasaray’ın aldığı risk diyebilirsiniz. Biz beklerimizin kanat oyuncularına oldukça yakın olmasını isteriz. Ve bazen de maçın hikayesini yapılacak bir orta, vurulacak bir top yazıyor. Son derece üzüntü verici bir durum. Ama oynadığımız takım da oyunu bırakmamaya çalıştı. Puan almaya ve gol atmaya gayret gösterdi. Siz atamıyorsanız ikinciyi bu tür oyunlara da hazır olmanız gerekiyor” diye yanıt verdi.

BENZER HABERLER
Bilal Başacıkoğlu Opsiyon Hakkı Kullanımı
Bilal Başacıkoğlu Opsiyon Hakkı...
30.5.2020 17:57
...
haber detay
Seyedmajid Hosseini Opsiyon Hakkı Kullanımı
Seyedmajid Hosseini Opsiyon Hakkı...
30.5.2020 17:56
...
haber detay
Joao Pereira ile sözleşme yeniledik
Joao Pereira ile sözleşme yeniledik...
30.5.2020 17:33
...
haber detay
Çalışmalarımız devam ediyor
Çalışmalarımız devam ediyor...
30.5.2020 13:40
...
haber detay
Akşam antrenmanımız tamamlandı
Akşam antrenmanımız tamamlandı...
29.5.2020 18:27
...
haber detay
Geçmiş olsun
Geçmiş olsun ...
29.5.2020 14:26
...
haber detay
Sabah antrenmanımız tamamlandı
Sabah antrenmanımız tamamlandı...
29.5.2020 12:42
...
haber detay
Ömer Bilgen'i anıyoruz
Ömer Bilgen'i anıyoruz...
29.5.2020 11:04
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2016 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ