Basketbol altyapı ve okullarımızın açılış töreni düzenlendi
20.1.2019 13:07
Bu Haberi Paylaş :

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla Hayri Gür Spor Salonu’nda basketbol altyapı ve okullarımızın açılış töreni gerçekleştirildi.

U10, U12, U14, U16 ve U18 takımlarımız ile basketbol okulu sporcularımızla birlikte ailelerinin de katıldığı törende konuşan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, ‘’Yenilebilirsiniz, hata yapabilirsiniz ama asla vazgeçmeyin. Vazgeçtiğinizde kaybedersiniz’’ dedi. Başkanımız Ağaoğlu’nun konuşması şu şekilde:

“ALTYAPI OLMADAN YÜKSELEMEZSİNİZ”

“Bugün bir arada olmamızın anlamı çok büyük. Futbol gibi basketbol da şehrimizin, kentimizin, Trabzon’umuzun önemli geçmişi olan spor dallarından birisi. Bugün, Trabzonsporumuzun çatısı altında yeniden yapılanarak geleceğe doğru emin adımlarla koşacak basketbol altyapısı ve basketbol okullarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Basketbol altyapısı ve basketbol okulları bu işin önemli temel taşlarını oluşturmaktadır. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, Trabzonsporumuzun kendi değerleriyle bütünleşerek yükselmesi konusunda nasıl ki futbol takımımız tarafında gayret gösteriyorsak basketbolda da diğer amatör branşlarda da aynı gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Altyapı olmadan hiçbir sporun gelişmesi ve başarıya ulaşması, bu başarının da sürdürülebilir olması asla ve asla mümkün değildir.”

“ASLA VAZGEÇMEYİN”

“Trabzonspor basketbolunun şu anda arkamda öncülerini, piyadelerini görüyorsunuz.

Sevgili gençler; Trabzonsporumuzun değerlerini önemseyin, değerlerine sahip çıkın. Yolunuza engeller çıkabilir ama asla vazgeçmeyin, mücadele edin. Sizlere güveniyoruz. Hata yaptığınız zaman kaybetmezsiniz ama mücadeleyi bıraktığınız zaman kaybedersiniz. Çünkü orası yolun sonudur. Ama gözlerinizdeki parıltı bu mücadeleyi her zaman vereceğinizin ışığını gösteriyor. Sevgili anne ve babalar; çocuklarınızı bize emanet ediyorsunuz, artık onlar da bizim evladımız. En az sizlerin gösterdiği kadar hassasiyeti de kulüp olarak bizlerin göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Konuşmamı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok ama çok anlamlı sözleriyle bitirmek istiyorum. ‘’Ben sporcunun; zeki, çevik ve ahlaklısını severim’’. Ama bu söz sadece sporcular için değil, sporun her kademesinde görev yapan insanlar için de geçerli! Ben spor yöneticisinin, ben spor hakeminin, ben spor hocasının ve spor kulübü başkanlarının da zeki, çevik ve ahlaklısını severim. Sporu yönetenler ahlaklı olacaklar ki o ahlak gençlerimize kadar yansısın.”

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Asbaşkanımız Mehmet Yiğit Alp ardından minik sporcularımız ve altyapı oyuncularımızla birlikte gösteri amaçlı şut attı.

Tören; tüm sporcularımız, aileleri ve yönetim kurulu üyelerimizin de katılımıyla gerçekleşen fotoğraf çekimiyle son buldu.

BENZER HABERLER
Atletizm takımımız üçüncü oldu
Atletizm takımımız üçüncü oldu...
20.9.2020 19:12
Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu bugün koşuldu....
haber detay
Flavio, Lewis Baker ve Benik Afobe için imza töreni düzenlendi
Flavio, Lewis Baker ve Benik Afobe...
20.9.2020 16:18
...
haber detay
Malatyaspor maçı hazırlıklarımız başladı
Malatyaspor maçı hazırlıklarımız...
20.9.2020 13:05
...
haber detay
Suat Alemdar'ı anıyoruz
Suat Alemdar'ı anıyoruz...
20.9.2020 10:34
...
haber detay
Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu'ndan açıklama
Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu'ndan...
19.9.2020 20:49
...
haber detay
Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un açıklamaları
Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un...
19.9.2020 18:37
...
haber detay
Denizlispor - Trabzonspor
Denizlispor - Trabzonspor...
19.9.2020 15:09
...
haber detay
Teşekkürler
Teşekkürler...
19.9.2020 13:18
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2016 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ