Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla Bakasetas, Berat ve Yunus’a imza töreni düzenlendi
12.2.2021 15:45
Bu Haberi Paylaş :

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla futbolcularımız Anastasios Bakasetas, Berat Özdemir ve Yunus Mallı için imza töreni düzenlendi.

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, 3 değerli ismin kadromuza katıldığını ifade ederek, “Bakasetas, Yunus ve Berat, hocamızın talebi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz transferler. Gelir gelmez sahaya çıkan oyuncularımız. Üçünün de performansları hem taraftarımız hem de spor kamuoyunun takdiriyle karşılandı. Berat, 1,5 senedir radarımızda olan bir isimdi. Sezon başında almak istemiştik ancak bugüne kısmetmiş. Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav’a, sağladığı kolaylık ve oyuncunun üzerinde olan emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Berat da iyi bir duruş sergiledi. Trabzonspor’da oynama isteğini sürekli olarak yineledi. Bu doğrultuda transferi de kolaylaştı. Yunus Mallı, hocamızın ısrarla istediği, yakından tanıdığı bir oyuncu. Çok teşekkür ediyorum. Çünkü orada almış olduğu çok önemli bir ücretten, paradan fedakarlık edip, neredeyse 3’te 1’lik bir rakama gelmeyi kabul etti. Bu da Yunus’un futbola ve başarıya ne kadar arzulu ve istekli olduğunun göstergesi. İnşallah Trabzonspor’da tekrar milli takımda forma giydiği dönemdeki formunu yakalayıp, milli takımın vazgeçilmezlerinden olacaktır” dedi.

Kadromuza katılan oyuncuların yalnızca birer futbolcu olmadığının altını çizen Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, “Biz sadece 3 oyuncu almadık, futbol bir yetenek ama iyi bir futbolcu olmak için daha fazlasına ihtiyaç var. Biz aynı zamanda çok karakterli, ahlaklı 3 oyuncu transfer ettik” diye konuştu. “Hocamızın gayretleri fazlaydı Yunus transferinde. Ona da şükranlarımı iletmek istiyorum” diyen Başkanımız Ağaoğlu, “Bakasetas’ın da ilginç bir transfer süreci oldu. Bu transferin aslında gerçekleşmesindeki en büyük pay sahibi kendisi. Trabzonspor’da oynama isteği ve arzusu, bu transferin gerçekleşmesindeki en önemli faktördü. Aynı zamanda Alanyaspor’dan takımımıza transfer sürecinde göstermiş oldukları kolaylıktan dolayı, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Kendisi çok sağlam karakterli bir oyuncu. Hiç yabancılık çekmedi. Cuma gecesi uykusuz bir gece geçirdik, cumartesi sabah 6’da Trabzon’a indik. Sekiz buçuk gibi sağlık kontrolüne gitti, 12.30’da sözleşmeyi imzaladı ve 13.30’da idmana çıktı. Ertesi gün de maça çıktı. Bu, ne kadar profesyonel olduğunun göstergesiydi. Trabzonspor’dan oynama isteğinden kaynaklı arzusu, bu transferin gerçekleşmesindeki en önemli faktörlerden birisiydi” ifadelerini kullandı

Ara transfer döneminde önemli bir bonservis bedeli ödediğimizin altını çizen Başkanımız Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Üç transferde önemli bir detay var, bu detay bizim Trabzonspor olarak her zaman savunduğumuz bir şey. Türk futbol ekonomisinin içinde bulunduğu bir çıkmaz var. Burada en önemli çıkış noktası oyuncu yetiştirmek, oyuncu geliştirmek ve satıştan para kazanmak. Yunus bize bonservissiz geldiği için onu ayrı tutuyorum ama belki de en fazla bonservis bedeli ödediğimiz dönemi yaşadık. 2,5 milyon Euro Berat için, 3 milyon Euro Bakasetas için ödedik. Toplamda 5,5 - 6 milyon Euro civarı bir bonservis ödedik. Ama şundan eminiz ki, bu oyuncular, bu miktarın çok çok üzerinde isimler. Bonservis bedeli ödemek benim her zaman canımı acıtır. Ama dediğim gibi bu ödemiş olduğumuz bedellerden çok daha fazla değeri olan oyuncular. Biz 5,5 milyon Euro parayı Türk futbol endüstrisi içinde tuttuk. Bu para Gençlerbirliği ve Alanyaspor’a gitti. Bu çok önemli. Gençlerbirliği yetiştirdiği oyuncudan, Alanyaspor da geliştirdiği oyuncudan para kazandı. Para, Türkiye sınırları içinde kaldı. Bu kadar yüksek bir bedel ödeyince başkan olarak içimi tek rahatlatan detay bu oldu. Gençlerbirliği ve Alanyaspor’un bu uygulaması, diğer kulüplerimize de örnek olsun. Trabzonspor zaten bu konuda çalışıyor. Bonservis bedeli olarak ödenen paraların Türkiye’de kalması bizim en büyük temennimizdir. Satışı dışarıya yapalım, bonservisi birbirimize ödeyelim. Bütün futbolcularımız, kulübümüzün en önemli varlıklarıdır. Milliyeti ne olursa olsun, yaşı ne olursa olsun, hepsi ailelerinin bize emanetidir. Dolayısıyla yeri zamanı gelir ki, bütün oyuncularımızı kendi ailelerimizin önünde tutarız. Trabzonspor büyük ve özel bir ailedir. Dolayısıyla oyuncularımızı evlatlarımız gibi görür kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özeni oyuncularımıza gösteririz. Eminim ki bu sözlerimden herkes bir şeyler çıkarmıştır, herkes bir şeyler anlamıştır. Bunun da tüm camiamız tarafından bu şekilde kabul edilmesi en büyük temennimizdir.”

Bakasetas’ın Yunanistan’ın batısında doğduğunu söyleyen Başkanımız Ağaoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Ben gemi kaptanlığı sürecimde defalarca oradan geçtim. Ama hiç aklıma gelmemişti buranın bir çocuğunu Trabzonspor’da şampiyonluk yarışı içinde göreceğimiz. Kendisini burada görmekten çok mutluyuz. Karakter, profesyonellik ve mesleğine bağlılık herkes için önemli. Yatırım yaparken göz önünde olması gereken kriterler bunlar. Burada bir aile ortamının oluşmasındaki en önemli faktörlerden birisi de buraya çok büyük özen göstermemiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı isimleri dahil ediyoruz. Bu konuda son derece hassasız. Siz 3 değerli kardeşimiz de bu kriterleri kendi bünyenizde bire bir yaşayan insanlarsınız. Çok büyük para verdim, biraz canım yandı ama gözüm arkada değil. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum.”

Bakasetas: “Elimden gelenin en iyisini yapacağım”

Anastasios Bakasetas, büyük bir kulübün parçası olduğunu ifade ederek, “Trabzonspor gibi büyük kulübün parçası olmaktan ve burada oynamaktan dolayı çok mutluyum. Gençken hep hayalim, kupalar kazanan bir takımın parçası olmaktı. Ben de saha içinde ve saha dışında elimden gelenin en iyisini yapıp hepinizi gururlandırabilmek ve mutlu etmek istiyorum” dedi. Dün yaptığı basın açıklamasında kendisine yöneltilen bir soruyla ilgili de konuşan başarılı oyuncumuz, “Dünle ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Birçok mesaj da aldım ve başkanımız da bununla ilgili düşüncelerini iletti. Buraya geldiğim ilk andan itibaren, bu kulübe karşı hissettiğim sıcaklığın herhangi birinin sorusuyla değişmeyeceğini söylemeliyim. Her şey çok net” diye konuştu.

Yunus Mallı: “İnşallah futboldan tekrar keyif alacağım”

Transferi sebebiyle Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’na, yönetim kurulumuza ve Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’ya teşekkür ederek sözlerine başlayan Yunus Mallı, “Burada olmam için çaba sarf ettiler. Tüm hemşehrilerime desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Beni çok iyi karşıladılar. İnşallah Trabzonspor’a layık olmak için var gücümle çalışacağım. Ülkeme gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Doğru yerde olduğumu hissediyorum. Güzel bir süreç olacağına yürekten inanıyorum. Bu şehirde futbolun ne anlama geldiğini biliyorum. Almanya doğumlu olsam da Karadenizliyim. Mutluyum, istekliyim, heyecanlıyım. İnşallah potansiyelimi tekrar canlandıracağım ve futboldan tekrar keyif alacağım. Allah utandırmasın” açıklamasını yaptı.

Berat Özdemir: “İlk günkü heyecanım sürüyor”

Yunus Mallı’nın ardından konuşan genç oyuncumuz Berat Özdemir, “Öncelikle başkanım size ve sonra Abdullah Hocama teşekkür ediyorum. Transfer haberini ilk aldığım andaki kadar heyecanlıyım. Hala evden çıkıp antrenman için tesislere gittiğimde bunu yaşıyorum. Trabzon halkı beni de Yunus ağabey ve Bakasetas’ı karşıladığı gibi karşıladı. Şu anda güzel bir havamız var, galibiyetler alıyoruz ve umarım bu da devam edecek. Trabzon halkının yüzünü kara çıkarmamak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi.

İmza töreninin ardından Berat Özdemir 500 adet, Yunus Mallı ve Bakasetas ise 1000’er adet yeni sezon formalarımızdan satın aldı.

BENZER HABERLER
Kamuoyuna duyuru
Kamuoyuna duyuru...
4.8.2021 19:26
...
haber detay
Molde FK maçı hazırlıklarımız tamamlandı
Molde FK maçı hazırlıklarımız tamamlandı...
4.8.2021 19:23
...
haber detay
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve Kaptanımız Uğurcan Çakır basın toplantısı düzenledi
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı...
4.8.2021 18:58
...
haber detay
Tüzük Tadil Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi
Tüzük Tadil Komisyonu ilk toplantısını...
4.8.2021 14:49
...
haber detay
Tebrikler
Tebrikler...
4.8.2021 10:33
...
haber detay
Milli Sporcumuz Busenaz Sürmeneli: Hayallerimin finalindeyim
Milli Sporcumuz Busenaz Sürmeneli:...
4.8.2021 09:39
Sporcumuz Busenaz, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda finale yükseldi....
haber detay
Molde FK maçı hazırlıklarımız devam ediyor
Molde FK maçı hazırlıklarımız devam...
3.8.2021 20:45
...
haber detay
Molde FK maçı için stadyumumuza gelecek taraftarlarımızın dikkatine
Molde FK maçı için stadyumumuza...
3.8.2021 14:53
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ