Başkanımız Ahmet Ağaoğlu'ndan TSYD'ye ziyaret
15.10.2021 12:28
Bu Haberi Paylaş :

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi’nde kahvaltıya katıldı. TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra basın mensuplarının da yer aldığı kahvaltı sonrası Başkanımız Ahmet Ağaoğlu haftasonu oynayacağımız Fenerbahçe müsabakasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Sözlerine taraftarlarımıza teşekkür ederek başlayan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, “Önemli bir maçın arefesindeyiz. Ben öncelikle taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu sezon ilk defa satışa çıkan biletlere çok yoğun ilgi gösterip, kurallar çerçevesinde dolu tribünlere oynayacağımız bir müsabaka olacak. Her zaman söylüyorum, Trabzonspor’un bu seneki mücadelesi şampiyonluk mücadelesi. Bu mücadelede en önemli faktör ve en büyük enerjimiz taraftarımız. Taraftarlarımızın desteği olmadan hedeflemiş olduğumuz başarıları yakalamamız mümkün değil, belki de çok zor. O nedenle taraftarlarımızın bu maçın biletlerine göstermiş olduğu ilgi son derece önemli. Her zaman söylüyorum sabır kelimesi Samsun’un doğusunda pek bir anlam ifade etmiyor. Yapısal olarak son derece sabırsız bir yapımız var. Bunu da hemen hemen yaşantımızın her kesitine yansıtıyoruz. Ancak spor mücadelelerinde biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Bu futbol olsun, basketbol olsun, boks, hentbol, güreş. Geriye düşen bir sporcu son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmıyor. Boksta nakavt ile, güreşte tuş ile, futbolda da attığı golle müsabakayı çevirebiliyor, puan almayı biliyor. Ve hedeflemiş olduğu başarıyı da göstermiş olduğu mücadele azminden dolayı kazanmayı biliyor. Biz ligin henüz 9.haftasındayız. Oynamış olduğumuz futbol umut verici. Bizi başarıya taşıyacak bir futbol oynuyoruz, bizi başarıya taşıyacak bir kadro genişliğimiz var. Lig uzun bir maraton. 38 maç oynayacağız ve dörtte birini tamamlamadık. Geriye düşebiliriz ama maçı çevirebilecek gücümüz var. Puan kaybedebiliriz ama kaybettiğimiz puanları telafi edebilecek hem önümüzde mesafe var hem de o güce sahibiz. Dolayısıyla hiçbir zaman için umutsuzluğa kapılmadan 12. güç olarak taraftarımızın desteği takımımızın arkasında olursa üstesinden gelemeyeceğimiz engel yok” dedi.

Müsabakanın son saniyesine kadar taraftarlarımızın takımımıza destek olması gerektiğini vurgulayan Başkanımız, “Geriye düştüğünüz zaman maçı kaybetmezsiniz veya puan kaybettiğinizde şampiyonluğu kaybetmezsiniz. Ne zaman ki mücadeleyi bırakırsınız, mücadeleyi, umutlarınızı ve inancınızı kaybettiğiniz zaman her şeyinizi kaybedersiniz. Oynadığımız enteresan maçlar oldu. 10 kişi geriye düşmemize rağmen Konya’da sergilediğimiz futbol ve neticesinde almış olduğumuz puan. Galatasaray maçında 2-0 geriye düşmemize rağmen o maçı çok rahat 3-2’ye, 4-2’ye de getirebilirdik. Ciddi bir geriye dönüş direnci gösterdi takım. Bu geriye dönüşlerin, mücadelelerin hepsinde taraftarın desteği, umudu ve enerjisi itici güç olacaktır. Benim taraftarlarımızdan ricamız, Fenerbahçe maçında 90 dakika hatta uzatmalar da dahil olmak üzere o desteği, o enerjiyi takımımızın ve oyuncularımızın üzerinden eksik etmemeleri. Futbolcular buna gerçekten çok büyük önem veriyorlar. Taraftarın onlar için itici bir güç olduğunu, özellikle de Trabzonspor taraftarının enerjisinin onları için çok önemli olduğunu sürekli ifade ediyorlar. Fenerbahçe maçına takımımız her yönüyle hazır, burada ihtiyacımız olan şey tribünleri dolduracak olan 21 bin taraftarımızın desteği. Maçın akışı ne olursa olsun o destek ve o enerji sonuna kadar devam ederse bu maçtan yüzümüzün akıyla, arzu ettiğimiz ve hedeflediğimiz neticeyle çıkacağımıza olan inancımız tam” diye konuştu.

BENZER HABERLER
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız tamamlandı
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız...
3.12.2021 17:26
...
haber detay
Ziraat Türkiye Kupası’ndaki rakibimiz Beypiliç Boluspor oldu
Ziraat Türkiye Kupası’ndaki rakibimiz...
3.12.2021 12:09
...
haber detay
Takımımızdan özel çocuklara ziyaret
Takımımızdan özel çocuklara ziyaret...
3.12.2021 10:35
...
haber detay
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız devam ediyor
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız...
2.12.2021 17:52
...
haber detay
Oy pusulaları belli oldu
Oy pusulaları belli oldu...
2.12.2021 17:36
...
haber detay
Celal Genç'i anıyoruz
Celal Genç'i anıyoruz...
2.12.2021 14:53
...
haber detay
Adana Demirspor maçını Aydınus yönetecek
Adana Demirspor maçını Aydınus...
2.12.2021 12:44
Süper Lig’in 15. haftasında oynayacağımız Adana Demirspor maçını Fırat Aydınus yönetecek. ...
haber detay
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız devam ediyor
Adana Demirspor maçı hazırlıklarımız...
1.12.2021 19:27
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ