Başkanımız Ağaoğlu’nun katılımıyla yeni transferlerimiz Gervinho ve Bruno Peres için imza töreni düzenlendi
26.5.2021 18:10
Bu Haberi Paylaş :

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla serbest statüdeki futbolcular Gervinho ile 2 yıllık, Bruno Peres ile ise 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu bu yıl transfer sezonuna erken başladıklarını belirterek, "Eminim ki bu taraftarlarımızı da çok heyecanlandırıyordur. Gervinho ve Peres izleme komitesinin, teknik heyetin ve hocamızın talepleri doğrultusunda yaklaşık 1,5 ay süren görüşme neticesinde bugün imza atabilecek duruma geldik. Transferlerimiz devam edecektir” dedi.

“Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın önerdiği oyuncularla birlikte kampımıza başlamak istiyoruz” diyen Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, "Çalışmalarımız devam ediyor. Diğer oyuncularla alakalı gelişmeler oldukça biz zaten bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bugün Gervinho ve Peres ile birlikteyiz. Her ikisinin de takımımıza çok büyük katkılar vereceğine olan inancım tam. Biraz uzun bir süreç yaşandı. Bu tür oyuncuları transfer etmek kolay olmuyor. Özellikle Trabzonspor gibi bütçesi çok dar olan bir kulübün çok dikkatli hareket etmesi lazım. Biz onları terlettik, onlar bizi terletti ama netice itibariyle bugün imza töreni için hep birlikte buradayız. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

"Parma kolaylık sağladı"

Gervinho’nun transferinde Parma’nın kolaylık sağladığını da kaydeden Ağaoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Özellikle Gervinho’nun transferinde, bize her türlü kolaylığı sağladığı ve kendi oyuncusunun da lisansını serbest bıraktığından dolayı Parma kulübüne çok teşekkür ediyoruz. Parma Kulübü ile ilişkilerimiz yönetime geldiğimizden beri devam ediyor. Kulübümüzün oyuncusu Kucka’yı da bundan iki sene önce Parma’ya satmıştık. Oyuncumuz hala orada. Oyuncumuz diyorum, çünkü bir kere Bordo-Mavi formayı sırtına geçiren oyuncu gönlümüzde ilelebet oyuncumuz olarak kabul görüyor."

"İki oyuncuyu savaş bekliyor"

Gervinho ve Peres’in tatilden hazır dönmelerini isteyen Başkanımız Ağaoğlu, kendilerini çok büyük bir mücadelenin beklediğini vurgulayarak, şöyle devam etti: “İki oyuncumuzun takıma katılmasından dolayı duymuş olduğum mutluluğu ifade ederken, camiamıza hayırlı uğurlu olmalarını diliyorum. İmza töreninden sonra ülkelerine gidecekler, tatillerini yapacaklar. Ama dönüp geldikleri zaman onları çok büyük bir savaş, çok büyük bir mücadele bekliyor. Türkiye Süper Lig’i diğer liglere benzemiyor. Mücadele katsayısının son derece yüksek olduğu bir lig. Dolayısıyla kendilerinden savaşa hazır bir halde gelmelerini istiyorum. Tekrar hayırlı olsun."

Gervinho: "Saha içinde işimi yaparak konuşmayı tercih ederim."

Gervinho ise Trabzonspor’da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Çok fazla konuşmayı seven biri değilim. Saha içinde işimi yaparak konuşmayı tercih eden biriyim. Bu proje inandığım proje. Bu ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Herkese teşekkür etmek istiyorum. Parma Kulübü'ne de transferimde gösterdikleri kolaylık için teşekkür ediyorum. Ben, eşim, ailem burada olmaktan dolayı mutluyuz. Başarılı olacağına inandığımız proje. Takıma yardımcı olmak için buradayım. Takımımın da bana yardımcı olacağını biliyorum."

Bruno Peres: "Sorumluluklarımın farkındayım."

Bruno Peres, öncelikle Başkanımız Ağaoğlu'na kendilerine gösterdiği güven ve bu fırsatı sunduğu için teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti: "Trabzonspor ailesinin parçası olmak gurur verici bir durum. Sorumluluklarımın, bunun getirdiklerinin farkındayım. Saha içinde ve dışında her zaman bu takımın savaşçısı olacağımın sözünü verebilirim. Saha içinde savaşçı ve saha dışında her zaman elinden geleni yapacak kişilerden bir tanesiyim. Bu yıl uzun ve kolay bir yıl olmayacak. Savaşarak birlikte mücadele edeceğiz. Bu ailenin geçmişini de düşündüğümüz zaman çok büyük başarılara sezon boyunca ulaşacağımıza eminim.”

Konuşmanın ardından futbolcularımız Gervinho ve Bruno Peres Başkanımız Ahmet Ağaoğlu'nun isteği üzerine 5’er bin forma alma sözü verdi.

BENZER HABERLER
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın değerlendirmeleri
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın...
1.10.2022 20:34
...
haber detay
Yukatel Kayserispor - Trabzonspor
Yukatel Kayserispor - Trabzonspor...
1.10.2022 17:04
...
haber detay
Ali Osman Ulusoy'u anıyoruz
Ali Osman Ulusoy'u anıyoruz...
1.10.2022 12:24
...
haber detay
Kulübümüzden Cumhuriyet Başsavcılığı’na ziyaret
Kulübümüzden Cumhuriyet Başsavcılığı’na...
30.9.2022 15:26
...
haber detay
UEFA Avrupa Ligi’nde deplasmanda oynayacağımız Monaco maçının misafir tribün biletleri satışa çıkıyor
UEFA Avrupa Ligi’nde deplasmanda...
30.9.2022 14:07
...
haber detay
Yukatel Kayserispor maçı hazırlıklarımız tamamlandı
Yukatel Kayserispor maçı hazırlıklarımız...
30.9.2022 12:42
...
haber detay
Mehmet Celap'ı anıyoruz
Mehmet Celap'ı anıyoruz...
30.9.2022 10:05
...
haber detay
Yukatel Kayserispor maçı hazırlıklarımız devam ediyor
Yukatel Kayserispor maçı hazırlıklarımız...
29.9.2022 13:38
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ