Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın açıklamaları
27.11.2020 22:26
Bu Haberi Paylaş :

Süper Lig’in 10. haftasında oynadığımız ve 1-0’lık galibiyetimizle sonuçlanan MKE Ankaragücü maçı sonrası Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Müsabaka boyunca iyi bir savunma yaptığımızı belirten Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Bizim adımıza ikinci hafta. Gelmeden önce ve geldiğimde Trabzonspor ile ilgili tespitlerimiz vardı. Özellikle takım savunmasıyla ilgili problemler yaşayan bir takımdık. Bunların tespitini yaptık ve geldiğim günden itibaren, milli maçlar dolayısıyla verilen ara da dahil 17 gündür takım savunması üzerine çalışıyoruz. Geçtiğimiz sezon öne geçtiği maçlarda 32 puan kaybeden, Süper Lig’in en fazla kurtarış yapan kalecisine sahip olan ve şampiyonluğa oynayan bir takıma bu durumun yakışmadığını düşünüyorduk. Onun için bütün yoğunluğumuzu savunma konusuna verdik. Bu hafta geçen haftadan bir tık daha takım savunmasını daha iyi yaptık. Duran topun devamında bir pozisyon verdik, genelinde vermedik. Ancak diğer bölgelerde geliştirmemiz gereken yerler var. Bazen erken final pasları yapıyoruz, set oyunlarında nasıl oynamamız gerektiğiyle ilgili bazen duygularımız karışıyor. Bazen aklımıza, bazen yeteneğimize kalıyor. Bunu biraz daha iyi hale getirmemiz için çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

Henüz yolun başında olduğumuzu belirten Abdullah Avcı, “Takım savunmasını hiç vazgeçmeden çalışmaya devam edeceğiz. Ama hücum organizasyonlarını, geçişleri, diğer oyunları da daha iyi hale getirebilmek için çok çalışmak ve çok tekrar yapmak gerekiyor. İki haftadır oyuncularım hem toplantılarda hem de sahadaki pratiklerde çok olumlu cevaplar veriyorlar. Bugün itibarıyla karşılığını alıyoruz. Sıkıntılı süreçlerde iki maç üst üste gol yemeden kazanmak, bir adım veya iki adım değil üç adım birden attırıyor. Özgüven açısından da ileriye daha sağlıklı bakabilmek açısından da bu iki galibiyet çok önemliydi. Oyuncularımın hepsi, oyuna giren, dışarıda kalan, coşku veren hepsi aile ortamını ve aidiyet duygusunu hissettiriyorlar. Hepsini tebrik ediyorum, umarım böyle devam eder” diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER HABERLER
Konyaspor maçı hazırlıklarımız tamamlandı
Konyaspor maçı hazırlıklarımız...
18.1.2021 19:33
...
haber detay
Konyaspor maçını Abdülkadir Bitigen yönetecek
Konyaspor maçını Abdülkadir Bitigen...
18.1.2021 14:08
...
haber detay
Mustafa Burma'yı anıyoruz
Mustafa Burma'yı anıyoruz...
18.1.2021 09:59
...
haber detay
Konyaspor maçı hazırlıklarımız başladı
Konyaspor maçı hazırlıklarımız...
17.1.2021 14:42
...
haber detay
Mehmet Necati Kanca'yı anıyoruz
Mehmet Necati Kanca'yı anıyoruz...
17.1.2021 10:41
...
haber detay
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın açıklamaları
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın...
16.1.2021 21:55
...
haber detay
Antalyaspor - Trabzonspor
Antalyaspor - Trabzonspor...
16.1.2021 18:34
...
haber detay
Teşekkürler
Teşekkürler...
16.1.2021 18:34
...
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ