Yeni tüzüğümüz Olağanüstü Genel Kurul’da kabul edildi
1.7.2018 05:38
Bu Haberi Paylaş :

Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da yeni tüzüğümüz kabul edildi.

Kongreye Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra kurucularımız, eski başkanlarımız, eski yöneticilerimiz, eski milletvekilleri ve delegelerimizin yanı sıra Ak Parti Milletvekili Salih Cora, CHP Milletvekili Ahmet Kaya, İyi Parti Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, belediye başkanları ve davetliler katıldı.

Başkan Yardımcımız Müminhan Bilgin'in açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda Yönetim Kurulumuzun önergesiyle birlikte Kongre Divan Başkanlığına Ali Sürmen, yardımcılığına Mehmet Ongan getirilirken Kâtip Üyeliklere de Fikret Ataoğlu, Derviş Köz ve Kemal Civelek seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından hazırlanan taslak tüzük madde madde okundu. Daha sonra tüzük üzerine söz alan delegeler görüş ve önerilerini dile getirdi. Bazı maddeler için Yönetim Kurulumuz tarafından verilen değişiklik yapılmasına yönelik önergeler kabul edildi.

“HARCANAN HER KURUŞA GENEL KURUL KARAR VERMELİDİR”

Kürsüye gelen Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, ‘’Öncelikle Olağanüstü Genel Kurulumuza icabet ettiğinizden ve göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı teşekkür ediyorum. Hiçbir tüzük mükemmel değildir, ne yaparsanız yapın. Kanunlar da öyledir, tüzükler de öyledir. Safiyane duygularla gelip hizmet etmeyi amaçlayan insanlar için kanun veya tüzüğün bana göre hiçbir anlamı da yoktur, gereği de yoktur. Ama olması gereken şeylerin yönetmelikler gereği yapılması zorunludur. Kişiye göre tüzük çıkartmak, kişiye göre tüzük maddelerini ayarlamak, yapılabilecek yanlışların ve hatta ayıpların en büyüğüdür. Bunları burada Trabzonspor Kulübü’nün tarihinde tüzük kurbanı olmuş tek kişi olarak söylüyorum. 2003 yılında katıldığım seçimlerde, Sayın Özkan Sümer’e karşı 1067 oy alıp Sayın Sümer’i 62 oy farkla geçmeme rağmen tüzükteki ‘’Başkanı yönetim seçer’’ maddesine takılarak o seçimi kaybettim. Ağzımızı açmadık, mağlubiyeti kazanmamıza rağmen kabul ettik ve köşemize çekildik. Seçme hakkını elde etmiş her üyenin seçilme hakkı da olmalıdır. Buna ben de katılıyorum. Benim burada olmazsa olmazım, 84. maddedir ve asla ‘’göz boyama maddesi’’ değildir. Mali kriterler UEFA’nın da mali kriterlerine bir ölçüde uysun diye başından beri ısrarcı olarak ben istedim. Bugün Trabzonspor Kulübü’nün sadece ödenmeyen menajer komisyonların 60 Milyon TL ve her sene ödediği faiz – kur farkı gideri 80 Milyon TL ise 84. Maddeye de şiddetle ihtiyaç vardır. Söylediğim gibi diğer maddelerin hepsi tartışılabilir. Ama Genel Kurul’da onaylanan bütçe ve bütçeyi aşma yetkisi yine Genel Kurul’a verilmelidir. Trabzonspor’un harcanan her kuruş parası Genel Kurul’un onayı tabii olmalıdır” dedi.

“Genel Kurul olarak, Trabzonspor’a gönül vermiş insanlar olarak bu paraların her kuruşunu sormak sizin sorumluluğunuz ve yükümlülüğünüzdedir” diyen Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Trabzonspor Kulübü’nün bütçesi bu noktaya gelmemeliydi. Geldik, burada bir görevimiz var… Ben kendimi asla Trabzonspor Kulübü’nün başkanlığına layık görmüyorum. Sandıktan çıkmayla başkan olunmaz. Gittikten sonra camia sizi başkan olarak değerlendirirse öper başınıza koyarsınız. Ben hizmet etmeye geldim. Özellikle mali konularda kulübü belirli bir noktaya getirmek için çalışmalarımız var. 84. Maddeye sadece ‘’evet’’ diyerek değil, her bütçe Genel Kurulu’nda bütçe onaylarken çok iyi analiz edin. Gelirlerimizin üstündeki bütçeyi onaylamayın. Bugün 1 Milyar TL borç yarın 2 Milyar TL olur, Ahmet gider, Mehmet gelir, değişen hiçbir şey olmaz.”

Başkanımızın konuşmasının ardından tüzüğün bazı yerlerinin redakte edilmesine ilişkin önerge kabul edildi ve oylamaya geçildi.

Kongre Divan Başkanı Ali Sürmen, oylama sonucunda tüzüğün oy çokluğuyla kabul edildiğini açıklayarak camiamıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

BENZER HABERLER
Kulübümüzün Futbol Akademisi Seçmeleri Başlıyor
Kulübümüzün Futbol Akademisi Seçmeleri...
26.7.2018 09:34
Kulübümüzün 2018 yılı Futbol Akademisi oyuncu seçmeleri başlıyor....
haber detay
Spartak Moskova maçından kareler
Spartak Moskova maçından kareler...
20.7.2018 20:06
Takımımızın hazırlık maçında karşılaştığı Spartak Moskova maçından kareler....
haber detay
Trabzonsporumuz Cagliari ile İstanbul’da Hazırlık Maçı Yapacak!
Trabzonsporumuz Cagliari ile İstanbul’da...
20.7.2018 12:28
...
haber detay
Başkanımız Slovenya’da
Başkanımız Slovenya’da...
20.7.2018 11:45
...
haber detay
51. Kuruluş Yıldönümümüz Etkinliklerle Kutlanacak
51. Kuruluş Yıldönümümüz Etkinliklerle...
20.7.2018 11:10
...
haber detay
Trabzonspor 1-4 Spartak Moskova
Trabzonspor 1-4 Spartak Moskova...
20.7.2018 08:51
Takımımız hazırlık maçında karşılaştığı Spartak Moskova’ya 4-1 mağlup oldu....
haber detay
Akşam antrenmanımız tamamlandı
Akşam antrenmanımız tamamlandı...
19.7.2018 21:48
Takımımız yeni sezon hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü....
haber detay
Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’da yayınlanan “Transfer Saati” adlı programa katıldı
Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’da...
19.7.2018 20:06
“Bütçe kontrol altında”...
haber detay
SPONSORLAR
İstinye Üniversitesi
qnb
Ülker Krispi Nike 61Cell
Aktif Bank Turkish Airlines Doğuş Otomotiv Lukoil Giovane Gentile
dedeman trabzon Ali Osman Ulusoy Anadolu Sigorta Sürat Kargo Hardline Nutrition
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2016 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ